RSS články | RSS komentáře |

Tónování autoskel

Tónování autoskel již dávno není pouze módní záležitostí využívanou pouze milovníky tuningu.  Tónování je totiž výborným prostředkem ke zlepšení viditelnosti z vozu a to i za šera. Navíc pomocí umístěné autofolie je dosaženo i větší bezpečnosti a komfortu v podobě odstínění slunečních paprsků.
Autofolie je velice přizpůsobivý materiál. Proto můžete tónování přizpůsobit dokonale svému vozidlu jak barvou, tak i propustností světla. Autofolie se totiž vyrábí téměř ve všech barvách a propustnost světla (tmavost) je nabízena od téměř čiré po pouhou 5% propustnost.  Takže výběr je opravdu široký.

Je třeba ale dbát i na předpisy. Ty totiž omezují použití autofolie na předních bočních oknech a čelním skle. Na bočních oknech nebo čelním skle může být použita pouze autofolie s propustností ne menší než 75%. Celková propustnost světla v předních částech vozu (tedy čelní sklo a boční sklo u řidiče a spolujezdce) nesmí být nižší než 70%.

Také je třeba dbát na to, aby byla autofolie s atestem. Firma, která Vám tónování pomocí autofolie zajišťuje, by měla všechna okna, na které folii umístí opatřit atestační nálepkou. Některé firmy dávají navíc i průkaz osvědčení o instalaci.

Comments are closed.